Ситуація з розповсюдженням коронавірусу 2019-nCoV в світі потребує особливої уваги. За оцінками ВООЗ та ECDC ризики розповсюдження цього штаму вірусу залишаються високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях.

Раніше повідомлялось про 4 підозри на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV в Україні. Всі випадки не підтвердились.

З метою забезпечення раннього виявлення можливих випадків нового вірусу та вжиття відповідних протиепідемічних заходів Центром громадського здоров’я було розіслано та роз’яснено регіональним епідеміологічним службам інструкції ВООЗ. Також були розроблені та роз’яснені:

  • критерії визначення випадку інфекції;
  • опитувальник для пацієнтів із підозрою на вірус 2019-nCoV;
  • рекомендацій щодо відбору, зберігання та транспортування аналізів;
  • рекомендації з профілактики інфекцій та інфекційного контролю під час надання медичної допомоги при підозрі на нову коронавірусну інфекцію;
  • алгоритм та тактику дій лікаря у випадку підозри на коронавірус 2019-nCoV;
  • діагностичний алгоритм для визначення коронавірусу 2019-nCoV методом виключення.

Враховуючи інформацію щодо епідемічного поширення 2019-nCoV та наявність прямого авіасполучення з Китаєм, на відповідних санітарно-карантинних пунктах (СКП) в аеропорту Бориспіль посилено команди швидкого реагування та епідеміологів. СКП переведено в цілодобовий режим роботи. Також забезпечено чергування бригад швидкої медичної допомоги.

Фахівці санітарно-карантинного підрозділу підготовлені та укомплектовані інфрачервоними термометрами. Мандрівники із симптомами захворювання будуть направлятись на подальше медичне обстеження. Крім того, усім подорожуючим надається актуальна інформація щодо попередження захворювання

За даними ВООЗ тяжкий перебіг коронавірусної інфекції проявляться пневмонією. Одним з основних методів терапії є оксигенотерапія. Всі відділення інтенсивної терапії на 100% забезпечені киснем. 

Всі  заходи щодо недопущення занесення та поширення коронавірусу на території України та рекомендації затверджені  Наказом МОЗ України.

МОЗ України наголошує, що вакцин та специфічних ліків від коронавірусу 2019-nCoV не існує. Громадянам варто дотримуватись стандартних заходів профілактики ГРВІ.

Для отримання достовірної інформації необхідно обирати лише офіційні джерела: це ВООЗ та координаційний штаб. Актуальна інформація  про поширення коронавірус 2019-nCoV в світі, поради та профілактичні заходи:

·        Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти 

·        Сторінка Центру громадського здоров’я України