В нинішньому статусі лікарня функціонує з жовтня 1971 року.

В структурі лікарні, на сьогоднішній день, працюють слідуючі структурні підрозділи:

  • стаціонар на 125 ліжок;
  • консультативна поліклініка на 180 відвідувань в зміну;
  • відділення екстреної медичної допомоги;
  • параклінічні служби та допоміжні підрозділи.

Лікарня має ліцензії на всі види діяльності:

  •  Медичну практику;
  • Обіг наркотичних засобів і прекурсорів;
  • Використання джерел іонізуючого випромінювання.

У 2017 році лікарня акредитована на першу акредитаційну категорію.

Надання медичної допомоги на вторинному рівні забезпечують 201 медичний працівник в тому числі:

  • лікарів – 48
  • середнього медичного персоналу 153

Рівень кваліфікації досить високий, атестованих лікарів 41 або 85% із них на вишу категорію 20 або 48% та на першу 18- 42%. Із 4 хірургів мають вищу категорію 2, першу 2. Травматологи 2-вищу категорію, 1 – першу. Акушер-гінекологи 1 вища, 3 перша атестаційна категорія. Анестезіологи реаніматологи – 3 вища, 1 перша категорія.

Медичний персонал середньої ланки у нас теж досить високо кваліфікований: із них 153 працюючих 106 атестовані – 72%, на вищу атестаційну категорію – 76 або 72%.

СТАН БУДІВЕЛЬ.
Основний корпус збудовано в 1970 році . Стан будівлі лікарні задовільний. Стараємось підтримувати будівлі і територію площею 4га в належному стані, вчасно проводяться поточні ремонти. Всі структурні підрозділи забезпечені гарячим і холодним водопостачанням, каналізаційною мережею, наявне постачання електроенергії з двох джерел, генератор струму на випадок відключення електропостачання.

На балансі ЦРЛ рахується 2 свердловини для водопостачання , одна з яких резервна. Здійснюється централізована подача кисню. В 2012 році котельня була переведена з газового на альтернативне паливо (дрова), що дало можливість щорічно зекономити біля 1 млн.грн державних коштів.

ХРАКТЕРИСТИКА ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ МЕДИЧНИМ ОБЛАДНАННЯМ ТА УСТАТКУВАННЯМ.

В Тростянецькій ЦРЛ наявні:
Цифровий флюорограф Ro апарат , який потребує оновлення (планується оновити в 2019 році при допомозі народного депутата ), 1ФГДС Pentax, 3 апарати УЗД, один з яких потративний, один біохімічний аналізатор. Забезпечення апаратами ШВЛ 100% (8 апаратів)) один новий вартістю 308 тис500грн придбано у 2018 році.

В 2018 році придбано новий цистоуретроскоп, що дозволило покращити діагностику і лікування урологічних хворих.
В стадії розробки комп»ютерна мережа передачі даних на 47 робочих місць. Робота в цьому напрямку ведеться . В стадії завершення проектування мережі, розміщення і підключення комп»ютерів. Ряд структурних підрозділів і кабінетів вже підключено до мережі інтернет ( туб.кабінет, ЖК,ендокринологічний кабінет, кабінет ЛКК).

В лікарні наявні 5 санітарних автомобілів та 1 автомобіль для господарських потреб (ЗІЛ).

В 2018 році проведено заміну віконних блоків в поліклініці та стаціонарних відділеннях на суму 1 млн 150 тис.грн.
На виконання Розпорядження КМУ від 30.11.2016 року №1013-ф та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосчконалення законодавства з питань охорони здоров»я №2309а-д сесією Тростянецької районної Ради від 27.07.2018 року прийнято рішення про реорганізацію КЗ Тростянецька ЦРЛ в комунальне некомерційне підприємство Тростянецька ЦРЛ. Статут КНП і передавальний акт знаходиться в розробці. Планується затвердження на черговій сесії.